Podczas snu w organizmie zachodzi wiele ważnych procesów. Obserwuje się m.in. wzrost aktywności układu immunologicznego, który zwalcza patogeny i komórki nowotworowe. Układ nerwowy oczyszcza się z toksyn, które mogą doprowadzić do rozwoju chorób neurodegeneracyjnych. Z kolei skóra ulega regeneracji. Jakość snu jest uzależniona od wielu czynników, w tym właściwości pościeli. Za najlepsze uchodzą tekstylia wykonane z materiałów, które przepuszczają powietrze i umożliwiają prawidłową termoregulację. Ich miękkość także odgrywa istotną rolę. Czym wyróżnia się pościel z mikrofibry? Kiedy warto na nią postawić?
Mikrofibra kojarzy się z miękkimi ściereczkami, które wykorzystuje się w pracach domowych. Wykonano je z włókien syntetycznych, dlatego wielu osobom trudno wyobrazić sobie, że wspomniany materiał nadaje się na pościel. Przez lata poliester i poliamid cieszył się nie najlepszą sławą. Osoby, które nosiły ubrania syntetyczne, bardzo często narzekały na zwiększone wydzielanie potu wskutek przegrzania organizmu. W rezultacie konsumenci obawiają się pościeli z mikrofibry. Obecnie wspomniane tekstylia domowe wytwarza się z najwyższej klasy materiałów, które wyprodukowano przy użyciu nowoczesnych technologii. Włókna syntetyczne, z których składa się mikrofibra, formują mikrokanaliki. Zapewniają one swobodny przepływ powietrza i prawidłową termoregulację.
Contents
Dlaczego pościel z nadrukiem 3D jest odporna na spieranie?
Pościel z nadrukiem 3D wygląda bardzo efektownie i zachwyca swoim designem. Stanowi ozdobę wielu sypialni. Przyczynia się do ożywienia minimalistycznych wnętrz, w których stawia kropkę nad „i”. Produkuje się ją z użyciem mikrofibry, ponieważ wspomniany materiał świetnie sprawdza się przy nadrukach. Bardzo dobrze chłonie pigmenty i nie traci ich podczas prania, co skutkuje zachowaniem intensywnego zabarwienia tekstyliów domowych.
Czy kolorowa pościel z mikrofibry farbuje?
Kolorowa pościel z mikrofibry nie tylko nie blaknie w miarę upływu czasu, ale też pozwala uniknąć wielu komplikacji. Kiedy włókna naturalne barwi się różnymi kolorami, aby uzyskać ciekawy wzór, istnieje ryzyko, że podczas prania ciemniejsze pigmenty zmienią jaśniejsze obszary materiału. Przy materiałach syntetycznych ten problem nie występuje, ponieważ nie farbują.
Jaką wytrzymałość ma pościel z mikrofibry?
Zalety pościeli z mikrofibry obejmują oszczędność pieniędzy, wspomniane tekstylia sypialniane stanowią inwestycję na lata. Upływający czas obchodzi się z nimi łaskawie i nie przyczynia się do ich uszkodzenia.
Czym wyróżnia się pościel dla alergików z mikrofibry?
Mikrofibra to materiał, który wykorzystuje się przy produkcji pościeli dla alergików. Osoby, które zmagają się z uczuleniem na roztocza i pleśnie, muszą częściej prać pościel. Wiele z nich przez lata wybierało bawełniane tekstylia domowe, które pozostają odporne na działanie wysokich temperatur. Dziś można ustawić krótszy program prania i użyć niższych temperatur, stawiając na pościel z mikrofibry. Jej syntetyczne włókna ograniczają namnażanie bakterii, pleśni i roztoczy.
Poznaj zalety pościeli z mikrofibry!
Poszczególne pościele różnią się czasem schnięcia. Bawełniane i lniane dość mocno chłoną wodę. Wysoka pojemność sorpcyjna sprawia, że dłużej schną. Wykazują też większą tendencję do zagnieceń i dlatego wymagają prasowania, które, ze względu na powierzchnię poszewek i prześcieradeł, stanowi nie lada wyzwanie. Pościel z mikrofibry szybko schnie i staje się gotowa do ponownego użycia, dlatego można posiadać mniej kompletów na zmianę.